Přeskočit na obsah

GICHD Innovation konference 2023 x SEFOR Solutions

Ve dnech od 14. do 16. listopadu 2023 jsme se zúčastnili největší a nejrenomovanější konference v oblasti EOD (Explosive Ordnance Disposal) v Ženevě. Inovační konference GICHD 2023 je průlomová akce zaměřená na využití potenciálu inovací ke snížení rizik způsobených nášlapnými minami, kazetovou municí a další výbušnou municí.

Konference organizována GICHD přivítala přes 300 účastníků z více než 200 organizací působících ve více než 60 zemích a teritoriích. Na této akci se sešla celosvětová komunita působící v oblasti humanitárního odminování, nakládání s municí a inovací a sloužila jako jedinečná platforma pro podporu dynamické spolupráce.

“Nové nápady, produkty a služby nevznikají v bublině. Pro škálovatelné inovace je nutná spolupráce na všech úrovních, od komunit a odminovačů až po investory, vlády a mezinárodní organizace,” sdělil Valon Kumnov, šéf programů odminování GICHD. “GICHD je odhodlána spojovat odborníky z oblasti humanitárních protiminových akcí, nakládání s municí a dalších odvětví, abychom společně pokračovali v dalším postupu.”

Konference o inovacích GICHD 2023, financovaná vládami Švýcarska a Německa, úspěšně spojila celosvětovou komunitu, která se věnuje změnám v životech bezpočtu civilistů a zajišťuje bezpečnost, účinnost a efektivitu pracovníků v oblasti odminování a nakládání s municí. Znamená krok vpřed ve stále se vyvíjející oblasti snižování rizik spojených s výbušnou municí.

Více informací po kliknutí na odkaz.