Přeskočit na obsah

Naše kamera PTZ bude dohlížet na záchranáře z Plzeňského kraje

Další moderní technologii kterou jsme čerstvě dodali ZZS mají k dispozici krajští zdravotničtí záchranáři z Plzně. Jedná se o speciální monitorovací magnetickou kameru PTZ. Ta bude trvale umístěna ve vozidle inspektora provozu, ale pokud dojde k hromadným postižením osob (HPO), lze jí přemístit na některé z vozidel Gazella, které záchranáři pro tento účel využívají.

Kamera PTZ s magnetickým držákem

K jejím obrovským výhodám patří, že lze obraz online přenášet přímo na Zdravotnické operační středisko ZZS PK  a tím poskytnout operátorům dokonalý přehled, co se na místě závažné nehody nebo HPO děje. Ti tak budou moci snáze koordinovat činnost záchranných akcí. Využití nová kamera samozřejmě najde i během cvičení všech složek IZS, součinnostních výcvicích, akcích Bio Hazard týmu, AMOK nebo dle uvážení inspektora provozu. Možné je též monitorovat činnost zdravotnické složky ve štábu velitele zásahu při HPO.

Ke kameře jsme také dodali aplikaci VIDEOMAN která slouží pro off-line/on-line přehrávání videozáznamů z kamerových systémů (osobních, stacionárních, vozidlových atd.) se současným zobrazením údajů o čase a poloze jejich pořízení nad digitálním mapovým podkladem. V konfiguraci s kamerou PTZ lze také skrze tuto aplikaci kameru na dálku ovládat pomocí ovladače integrovaného v aplikaci VIDEOMAN.

Kamera PTZ na magnetickém držáku

(Zdroj – https://www.zzspk.cz/aktuality-2023/700-zdravotnicti-zachranari-maji-k-dispozici-novou-specialni-kameru.html)

(Foto – ZZS PK Filip Šimčík)